اخبار سایت

اعطای وسایل کمک توانبخشی به معلولان طی ماه های آینده

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، گفت: در استان کرمانشاه ۳ هزار و ۷۹۶ نابینا و کم بینا وجود دارد که از این تعداد قریب به یک هزار نفر مستمری دریافت می کنند.

اطلاعات بیشتر...

مناسب سازی فضاهای عمومی شهر برای معلولان

شهردار رشت گفت: "در آینده نزدیک از سوی شهرداری شرایط بهره مندی امکانات توسط معلولان و جانبازان چه در پارک ها،چه در حمل و نقل عمومی فراهم خواهد شد."

اطلاعات بیشتر...

لزوم مناسب سازی ادارات استان مرکزی برای تردد جانبازان و معلولان

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز سه شنبه در جمع جانبازان بصری (جانبازان چشمی) استان مرکزی در محل بیت نماینده ولی فقیه در این استان، افزود: همسطح سازی اصولی در ورودی ها و گذرگاه های شهری و همچنین نصب نصب علایم و تابلوهای راهنما برای سهولت و ایمن سازی تردد این قشر از سوی شهرداری های استان ضروریست.

اطلاعات بیشتر...

طراحی بسته حمایتی جدید با 17 خدمت برای خانواده‌های 5 معلول به بالا توسط بهزیستی

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، از طراحی بسته حمایتی جدیدی با 17 خدمت برای خانوارهای 5، 6 و 7 معلول خبر داد و گفت: چنانچه بودجه این طرح مصوب شود، ممکن است یارانه این خانوارها ماهانه به 2 میلیون تومان افزایش یابد.

اطلاعات بیشتر...

اجرای مصوبات برای تردد معلولان و نابینایان

عضو سابق شورای شهر تهران از مدیریت شهری خواست توجه ویژه‌ای را به اجرای مصوبات شورای در ادوار گذشته در بخش‌‌های مختلف از جمله مصوبات معلولان، سالمندان و کودکان داشته باشند.

اطلاعات بیشتر...

قانون جامع حمايت از معلولان به پشتوانه محکم اجرايي نياز دارد

آمادگي مجلس براي بازنگري در قانون جامع حمايت از معلولان

اطلاعات بیشتر...

جانبازان و معلولان هرمزگانی رایگان از موزه‌ها بازدید می‌کنند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: فردا ۲۴ مهرماه به مناسبت روز ملی پاراالمپیک، بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی استان برای جانبازان و معلولان رایگان است.

اطلاعات بیشتر...

۵۷ هزار متر مربع اصلاح سازی معابر در شهرستان سلسله انجام شد

معاون فرماندار سلسله با اشاره به وجود ۲۰۰۰ هزار معلول جسمی- حرکتی در شهرستان سلسله، گفت: مطابق آمار ارائه شده، تاکنون در مجموع بیش از ۵۷ هزارمتر مربع اصلاح سازی معابر در شهرستان سلسله انجام گرفته است.

اطلاعات بیشتر...

استاندار قزوین برای مناسب سازی معابر ساختمان های عمومی دستور داد

عبدالمحمد زاهدی روز دوشنبه در دیدار با جمعی از نابینایان استان قزوین به مناسبت روز جهانی عصای سفید با تبریک این مناسبت،افزود: از فروشگاه ها و رستوران ها گرفته تا ادارات و سازمان ها باید توسط شهرداری وبا کمک نظام مهندسی مناسب سازی شوند و اگر این کار در ساختمان های جدید در حال احداث صورت نگیرد = نباید مجوز پایان کار برای آنها صادر شود.

اطلاعات بیشتر...

اسب حیوان توانبخشی است

مطالعات و تحقیقات زیادی ثابت کرده سوارکاری می‌تواند به افراد دارای معلولیت و افرادی که محدودیت‌های جسمی ـ حرکتی دارند، کمک کند. البته این ماجرا محدود به کشورهای توسعه یافته نمی‌شود، چون توانبخشی با کمک اسب مدتی است در کشورمان نیز دنبال می‌شود.

اطلاعات بیشتر...

خدمات لازم به جامعه معلولان اهوازی ارائه شود

شهردار اهواز اظهار داشت: نیاز جامعه معلولان شهر اهواز باید مورد توجه قرار گیرد و این را می‌توان در شهرداری کشورمان و کشورهای غربی متوجه شد.

اطلاعات بیشتر...

محدودیت ها برای ورزش جانبازان و معلولان باید از میان برداشته شود

عباس علائی مقدم روز سه شنبه در مجمع انتخاباتی هیات ورزش های جانبازان و معلولان استان قزوین که در هتل ورزش برگزار شد، افزود: از آنجا که جانبازان و معلولان با محدودیت ها و مشکلات زیادی مواجه هستند، توجه آنها به ورزش می تواند به لحاظ روحی و جسمی آثار بسیار مثبتی را برایشان به همراه داشته باشد.

اطلاعات بیشتر...

چشم اميد معلولان به كارآفرينان

پيدا كردن فرصت شغلي و رهايي از بيكاري عذاب‌آور، از آرزوهاي هميشگي معلولان است. چه آن‌ها كه مادرزاد، نقص عضو دارند و چه آن‌ها كه در حادثه يا بيماري دچار معلوليت شده‌اند، همواره دغدغه‌يافتن شغل را دارند و بيكاري، بيش از همه آن‌ها را مي‌آزارد.

اطلاعات بیشتر...

مسابقات ویلچررانی زنان معلول در بوستان ترافیک منطقه 12 پایتخت برگزار شد

محمد رضایی رییس سازمان ورزش شهرداری تهران روز دوشنبه در این مراسم با بیان اینکه در حال حاضر 4 مجموعه ویژه در سطح شهر تهران در اختیار معلولان است گفت: شهرداری تهران با توسعه زیرساخت‌ها برای معلولان و اجرای برنامه های متنوع در صدد است تا ورزش همگانی و شهروندی را برای اقشار کم توان جسمی فراهم کند.

اطلاعات بیشتر...

تسهیل تردد معلولان در سطح شهر/ قانون عصای سفید اجرا می‌شود

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره اینکه قانون عصای سفید یک قانون بین‌المللی است، گفت: این قانون در پلیس راهور اجرا می‌شود.

اطلاعات بیشتر...

50 درصد معلولیت ها در ایران ناشی از حوادث رانندگی است

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: 50 درصد معلولان بهزیستی را افراد سوانح جاده ای تشکیل می دهند و در کنار آن باید هزینه های جانبی زیادی را که ناشی از معلولیت، بی سرپرست شدن خانواده ها و هزینه های درمان است را فراموش نکنیم.

اطلاعات بیشتر...

این پروتزهای هوشمند به کمک معلولین می آید

محققان موفق به ساخت یک پروتز هوشمند شده‌اند که علاوه بر سهولت در اتصال و انفصال و کاهش درد و حساسیت، با استفاده از حسگر، عفونت و فشار وارد بر محل اتصال را کاهش می‌دهد.

اطلاعات بیشتر...

انقلابی در بهبود کیفیت زندگی معلولان با این ربات

مدیر یک شرکت دانش بنیان ایرانی از دستیابی این شرکت به فناوری ربات های نرم خبر داد .

اطلاعات بیشتر...

نمایشگاه آثار هنری معلولان کم توان جسمی و حرکتی

به مناسبت روز جهانی کودک؛ نمایشگاه آثار هنری معلولان کم توان جسمی و حرکتی افتتاح شد.

اطلاعات بیشتر...

کودکی کودکان معلول نباید تحت تاثیر معلولیتشان قرار گیرد

مسعود فیروزی معاون بهزیستی خراسان رضوی روز یکشنبه به مناسبت روز جهانی کودک افزود: بطور غالب در حوزه معلولان از جمله ظلمهای مضاعف به کودکان معلول روا می شود زیرا کودکی، بازیها و جست و خیزهای کودکان معلول تحت تاثیر معلولیت آنها قرار می گیرد.

اطلاعات بیشتر...
اولین  قبلی  ...  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  ...  بعدی  آخرین