اخبار سایت

بیش از 2 هزار معلول زیرپوشش بهزیستی تایباد

حسین شرافتی راد روز دوشنبه در جمع نمایندگان تشکل های معلولین این شهرستان افزود: 70 درصد ادارات این شهرستان برای تردد و دسترسی معلولان مناسب سازی نشده است.

اطلاعات بیشتر...

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس: به ازای هر یکهزارنفر در کشور13معلول است

عضوهیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجباری شدن مشاوره و غربالگری ژنتیک در برنامه ششم توسعه تا حدود بسیاری می تواند از افزایش معلولیت های ژنتیک جلوگیری کند، گت: به ازای یک هزار نفر در کشور سیزده نفر معلولیت دارند.

اطلاعات بیشتر...

افزایش ون‌های «ویژه» در تهران همزمان با روز جهانی معلولان

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی استان تهران، از افزایش ون‌های مناسب سازی شده در پایتخت همزمان با روز جهانی معلولان خبر داد.

اطلاعات بیشتر...

افزایش 3 برابری یارانه ایاب و ذهاب ویژه مددجویان با معلولیت شدید

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران گفت:سرویس ایاب و ذهاب ویژه مددجویان دارای معلولیت شدید تا پایان سال 2 برابر می شود.

اطلاعات بیشتر...

رتبه دوم خراسان‌رضوی از نظر مناسب‌سازی معابر و اماکن عمومی در کشور

مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به مشکلات معلولین در جامعه گفت: خوشبختانه با اقدامات خوبی که در استان انجام شده است، در حال حاضر استان خراسان‌رضوی در سطح کشور از نظر مناسب سازی معابر و اماکن عمومی رتبه دوم را داراست که با همکاری مردم و نهادهای اجرایی می‌توانیم رتبه برتر در سطح کشور را کسب کنیم.

اطلاعات بیشتر...

شناسایی 40 هزار معلول در استان هرمزگان

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان هرمزگان گفت: یک میلیون و 300 هزار معلول در سطح کشور شناسایی شدند که از این تعداد 40 هزار معلول در استان هرمزگان زندگی می کنند.

اطلاعات بیشتر...

دفتر نمایندگی مرکز خیریه کهریزک در ورامین افتتاح شد

دفتر نمایندگی مرکز خیریه آسایشگاه معلولین و سالمندان کهریزک روز چهارشنبه در ورامین افتتاح و آغاز به کار کرد.

اطلاعات بیشتر...

میزان معلولیت در خراسان رضوی 10درصد از میانگین کشوری بالاتر است

مدیرکل بهزیستی خراسان‌رضوی گفت: براساس تعداد معلولین شناسایی شده میزان معلولیت در خراسان رضوی 10 درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

اطلاعات بیشتر...

تخریب خانه ی4500مددجوی بهزیستی در زلزله

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: خانه های 4 هزار و 500 مددجوی بهزیستی در زلزله غرب کشور تخریب شد و این افراد علاوه بر رسیدگی مادی به کمک های اجتماعی و مشاوره ای احتیاج شدید دارند.

اطلاعات بیشتر...

مددجویان بهزیستی توان پرداخت اقساط ندارند

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با تأکید بر اینکه مددجویان بهزیستی توان پرداخت اقساط ندارند، گفت: باید از طریق جذب کمک های مردمی برای این افراد خانه بسازیم.

اطلاعات بیشتر...

افزایش شناسایی معلولان در خراسان رضوی

مسعود فیروزی افزود: شمار افراد دارای معلولیت در خراسان رضوی از ابتدای امسال تاکنون که در سامانه جامع معلولان ثبت شده 115 هزار نفر است در حالی که در مدت مشابه پارسال این رقم 106 هزار نفر بود. ثبت آمار افراد معلول در سامانه جامه معلولان بهزیستی به روز انجام می شود.

اطلاعات بیشتر...

۹۶ مورد معلولیت ناشی از زلزله شناسایی شد/ برای این افراد کمیسیون پزشکی تشکیل می‌شود

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: تاکنون 96 مورد معلولیت ناشی از زلزله اخیر در استان کرمانشاه شناسایی شده است.

اطلاعات بیشتر...

نصب یادبود نوابغ و مشاهیر معلول ایران در جاده سلامت ناژوان

مدیر طرح ساماندهی ناژوان گفت: جاده سلامت ۲ ناژوان با اعتبار حدود ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به طول ۱۷۰۰ متر در مسیر ساحلی شمال ناژوان احداث گردید که در آن از مصالح سنگی طبیعی و المانهای مخصوص معلولین استفاده شده است.

اطلاعات بیشتر...

مناسب سازی فضای شهر، ابتدایی ترین حقوق معلولان

رشد و توسعه هرجامعه متناسب با بکارگیری توانایی‌های موجود در آن جامعه است و یکی از راه‌های تحقق آن، تأمین بستر کالبدی مناسب برای حضور فعال افراد و ایجاد فرصت‌های مساوی برای اقشار مختلف در جابجایی و دسترسی به ساختمان‌های عمومی و فضاهای شهری است.

اطلاعات بیشتر...

ترغیب حداکثری نابینایان و کم بینایان به ورزش

روزبه زورقی با بیان اینکه حدود 2 هزار نابینا و کم بینا طبق آمار اداره کل بهزیستی در استان البرز وجود دارد، اظهار داشت: از این تعداد 10 درصد عضو هیات نابینایان و کم بینایان استان هستند و به صورت آماتور و حرفه ای به ورزش می پردازند.

اطلاعات بیشتر...

راه‌اندازی مرکزی برای اشتغال معلولان/ کارفرمایان پای کار بیایند

مرکز آبان با هدف تامین اشتغال معلولان در اهواز راه‌اندازی شده تا با جمایت کارفرمایان از شرایط مطلوب زندگی سالم دست یابند.

اطلاعات بیشتر...

خانواده دارای دو عضو معلول در چهارمحال و بختیاری خانه ندارند

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: 550 خانواده دارای حداقل دو عضو معلول بدون مسکن در استان شناسایی شده‌اند.

اطلاعات بیشتر...

رعایت قانون سه درصد استخدام معلولان

کارشناس دفتر توانمندسازی اداره کل بهزیستی یزد گفت: انتظار این نهاد از اداره ها و سازمان های دولتی استان رعایت قانون سه درصد استخدام معلولان در جذب نیروی انسانی است.

اطلاعات بیشتر...

کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های اجتماعی ویژه معلولان برگزار می‌شود

معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه ۱۹ از برگزاری کارگا‌های آموزشی مهارت‌های اجتماعی ویژه توان یابان خبر داد.

اطلاعات بیشتر...

چرا معلولان دادگاه ویژه ندارند

گوش‌هایش نمی‌شنود، سال‌هاست که دنیایش در سکوت می‌گذرد، از همان سال‌های کودکی درست وقتی یکی از بستگان به مادرش گفت کودکش نمی‌شنود، از آن به بعد زندگی حسین و تنها راه ارتباطی اش با اطرافیان شد پانتومیم، پانتومیمی نامفهموم، حرکات انگشتان، زبانی که می‌خواهد حرف بزند اما نمی‌تواند، دستانی که همه زندگی حسین ناشنوا می‌شوند و سکوت دنیایی پر از سکوت.

اطلاعات بیشتر...
اولین  قبلی  ...  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  ...  بعدی  آخرین