اخبار سایت

انتقاد معاون بهزیستی از کمبود سالن‌های تئاتر مناسب‌سازی شده برای معلولان

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: یکی از ضعف‌های هنر کم بودن سالن‌های تئاتر مناسب‌سازی شده برای معلولان است که به محض برگزار کردن جشنواره‌ای تنها می‌توان یک سالن را مناسب‌سازی کرد که در این میان دستگاه خاص مقصر نیست بلکه این تفکر درسازندگان وجود ندارد و بایستی تمامی اماکن فرهنگی، زیارتی، سیاحتی و علمی موجود برای معلولان قابل دسترس باشد.

اطلاعات بیشتر...

"مناسب‌سازی فضا برای معلولین" به ساختمان‌سازی رسید

معاون عمرانی و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور، گفت: مقرر شد وزارت راه و شهرسازی و مرکز تحقیقات ساختمان مبحثی را تحت عنوان مناسب سازی فضا برای رعایت حال این افراد در مقررات ملی ساختمان در نظر بگیرند.

اطلاعات بیشتر...

ساختمان‌های اداری باید تا 3 سال آینده برای معلولان مناسب‌سازی شوند

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه معلولان عضوی از جامعه هستند، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید ساختمان‌های اداری را حداکثر برای سال آینده برای تردد و خدمات‌دهی به معلولان مناسب‌سازی کنند.

اطلاعات بیشتر...

افرادی که جهت آسان سازی تردد معلولان تلاش می کنند مهندس واقعی هستند

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور گفت:تمامی افرادی که در امر مناسب سازی و دسترسی معلولین و رفع موانع جهت آسان سازی تردد کم توانان جسمی در سطح کشور تلاش می کنند، مهندس واقعی و قابل احترام برای همه آحاد جامعه هستند.

اطلاعات بیشتر...

قزوین، شهری بدون معلول بیکار به‌زودی

مدیرعامل کانون معلولین توانا گفت: استان قزوین درزمینهٔ ایجاد اشتغال برای معلولین خوب عمل کرده است و امیدواریم در آینده معلول بیکار در استان نداشته باشیم.

اطلاعات بیشتر...

اداره بهزیستی اشتهارد پیشرو در ایجاد اشتغال

رییس اداره بهزیستی شهرستان اشتهارد از تحقق سه برابری تعهد اداره بهزیستی این شهرستان در ایجاد اشتغال خبرداد و گفت: 267 نفر از طریق این اداره مشغول به کار شده اند.

اطلاعات بیشتر...

پرداخت یارانه‌های معوق مراکز توان‌بخشی معلولان

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به معوقه ۳ ماهه سازمان بهزیستی برای پرداخت یارانه مراکز توان‌بخشی معلولان گفت: این بودجه از سوی سازمان بهزیستی تخصیص داده شده اما خزانه پول را واریز نکرده‌ است. با این وجود امیدواریم معوقه آذرماه طی هفته آینده و یارانه بهمن ماه تا قبل از پایان امسال در اختیار مراکز مذکور قرار بگیرد.

اطلاعات بیشتر...

نماینده محلات: چرا مستمری معلولین و مستمری‌بگیران کمیته امداد افزایش پیدا نمی‌کند

نماینده مردم محلات در مجلس با بیان اینکه مستمری معلولین و مستمری‌بگیران کمیته امداد طبق قانون باید افزایش پیدا می‌کرد، از اجرایی نشدن این موضوع انتقاد کرد.

اطلاعات بیشتر...

مراکز نگهداری از معلولان در وضعیت قرمز

«خزانه خالی است»؛ این پاسخی است برای 120 هزار فرد دارای معلولیت‌ که در مراکز توانبخشی معلولان ذهنی و جسمی بسختی روزگار می‌گذرانند و در انتظار یارانه دولت مانده‌اند. ‌حدود سه ماه است که سازمان بهزیستی به این مراکز یارانه نداده و بسیاری از این مراکز با خطر تعطیلی روبه‌رو شده‌اند.

اطلاعات بیشتر...

بی توجهی مقامات دولتی به نیازهای اولیه 120 هزار توانخواه و حذف یارانه این افراد!

معلولان، سالمندان بی سرپرست و بیماران روانی کشور را باید از جمله مظلوم ترین و محروم ترین شهروندان ایرانی معرفی کرد که بخش زیادی از خدمات خود را زیر نظر انجمن عالی توانبخشی معلولین کشور دریافت می کنند؛ انجمنی که چند ماه است نه تنها مدیران و کارکنانش حقوقی نگرفته اند، بلکه یارانه های پرداختی برای توانخواهان این مرکز نیز مدت زیادی است که پرداخت نمی شود.

اطلاعات بیشتر...

نوش‌داروی دولت پس از قطعی ۴ ماهه یارانه مراکز بهزیستی

دو سال پیش بود که هیئت دولت مصوبه افزایش یارانه مراکز نگهداری معلولان، سالمندان و بیماران روانی مزمن بهزیستی را صادر کرد.

اطلاعات بیشتر...

با بال شکسته پر گشودن هنر است

اختتامیه مسابقات شنا قهرمانی جانبازان و معلولین کشور برگزار شد.

اطلاعات بیشتر...

درخواست برای اجرای قانون سهمیه ۳ درصدی استخدام معلولان

رئیس هیئت‌مدیره انجمن معلولان ضایعه نخاعی یزد گفت: اگر مسئولان حداقل به وظایفی که قانون برای آن‌ها نسبت به معلولان تعیین کرده است، عمل می‌کردند وضعیت اشتغال معلولان خیلی بهتر بود.

اطلاعات بیشتر...

تقدیراز خیرّین حوزه بهزیستی ورامین

همایش تقدیر از خیرّین حوزه بهزیستی و معلولان برتر شهرستان ورامین برگزار شد.

اطلاعات بیشتر...

کتب فقهی ویژه ناشنوایان تولید شود

ناشنوایان از مستعدترین اقشار جامعه هستند که نیازمند حمایت‎های مادی و معنوی هستند.

اطلاعات بیشتر...

معلولان نیازمند خدمات فرهنگی، اجتماعی و معنوی هستند

نماینده بیت آیت‏ الله العظمی سیستان گفت: معلولان علاوه بر حمایت های مادی، نیازمند خدمات فرهنگی و اجتماعی و معنوی هستند.

اطلاعات بیشتر...

اهدای ویلچر به 50 توان‌یاب‌ از طریق بازیافت درب بطری

مدیرعامل خیریه بازیافت امید از اهدای ۵۰ ویلچر به ۵۰ توان یاب از طریق بازیافت درب بطری، توسط این نهاد خیریه، خبر داد.

اطلاعات بیشتر...

بررسی مشکلات حمل‌ونقل شهری برای معلولان در «شهری برای همه

مجموعه «شهری برای همه» پنجشنبه 26 بهمن به مشکلات و معضلات حمل‌ونقل شهری برای معلولان می‌پردازد.

اطلاعات بیشتر...

نصب آسانسور ویژه معلولین در پل های عابر پیاده تهران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۶ از نصب آسانسور و پل رمپی در پل های عابرپیاده قلب تهران به منظور رفاه حال شهروندان دارای معلولیت خبر داد و گفت: باید امکانات شهری برای رفاه حال شهروندان دارای معلولیت تجهیز شده تا معلولان برای تردد و زندگی در شهر با هیچ مشکلی مواجه نباشند.

اطلاعات بیشتر...

بهزیستی البرز اجازه بازگشایی مرکز متخلف نگهداری از معلولان را نمی دهد

داریوش بیات نژاد مدیر کل بهزیستی استان البرز در جمع خبرنگاران در خصوص تخلفات صورت گرفته در یک مرکز نگهداری از معلولان در فردیس اظهار داشت: در مراکز مختلف سازمان بهزیستی به ویژه حوزه توانبخشی با توجه به شرایط خاص افراد پذیرش شده مرگ و میر دور از انتظار نیست چرا که عموما حوزه های سالمندی، اعصاب و روان، معلولین ایزوله و ... ممکن است بعضا مشکلات تنفسی شدید داشته باشند و یا در مراکز شیرخوارگاه کودکان ارجاع شده در بدو تولد با این مسائل مواجه شوند.

اطلاعات بیشتر...
اولین  قبلی  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...  بعدی  آخرین