اخبار حوزه معلولین

خروج سالانه ۱۰ درصد از مددجویان از چرخه حمایتی بهزیستی

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: بهزیستی یک نهاد حمایتی و توانمندساز بوده و خروج سالانه ۱۰ درصد از مددجویان از چرخه حمایتی خود را در دستور کار دارد.

اطلاعات بیشتر...

16 هزار واحد مسکونی برای معلولان در سطح کشور احداث می شود

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز از احداث 16 هزار واحد مسکونی برای معلولان در سطح کشور خبر داد.

اطلاعات بیشتر...

راه‌اندازی سامانه ویژه حمل‌ونقل معلولان در شیراز

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر شیراز از همکاری شهرداری این کلانشهر برای تردد آسان‌تر معلولان در سطح شهر خبر داد.

اطلاعات بیشتر...

مناسب سازی خط 6 مترو برای معلولان

مدیرعامل شرکت مترو از مناسب سازی 90 درصدی ایستگاه‌های مترو برای معلولان خبر داد.

اطلاعات بیشتر...

آمار بالای معلولیت‌های ناشی از تصادفات

سفرهای نوروزی سال ۹۷ همانند سالهای گذشته در حالی به پایان رسید که عده‌ای در اثر تصادفات رانندگی جان خودشان را از دست دادند و عده زیادی هم دچار معلولیت شدند.

اطلاعات بیشتر...

تسهیلات اشتغال زایی به 500 مددجوی بهزیستی زنجان اختصاص یافت

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: طی سال گذشته تسهیلات اشتغال زایی به 500 مددجوی بهزیستی زنجان اختصاص یافت.

اطلاعات بیشتر...

مناسب سازی پارک های تهران برای معلولان

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برگزاری به مراسم عید دیدینی معلولان کشور در پارک 22 بهمن در منطقه 10 تاکید کرد:‌ باید سایر پارک‌های تهران نیز همانند این پارک برای معلولان مناسب‌سازی شود.

اطلاعات بیشتر...

مهیای اماکن گردشگری برای بهره مندی جانبازان ومعلولان

شهردارآنلاین: مدیر کل امور ایثارگران شهرداری تهران گفت: شورای شهر و شهرداری تهران کمک کنند که اماکن گردشگری و دیدنی برای استفاده جانبازان،ایثارگران و معلولان مهیاتر شود.

اطلاعات بیشتر...

اماکن گردشگری برای بهره مندی جانبازان و معلولان مهیاتر شود

مدیر کل امور ایثارگران شهرداری تهران گفت: شورای شهر و شهرداری تهران کمک کنند که اماکن گردشگری و دیدنی برای استفاده جانبازان،ایثارگران و معلولان مهیاتر شود.

اطلاعات بیشتر...

رئیس سازمان بهزیستی خبر داد: تخصیص اعتبار 200 میلیاردتومانی برای حمایت از معلولان در سال جاری

رئیس سازمان بهزیستی کشور از تخصیص اعتبار ویژه 200 میلیاردتومانی در سال 97 برای اجرای قانون حمایت از معلولان خبر داد.

اطلاعات بیشتر...

یارانه معلولین ذهنی 6 ماه عقب افتاده است/ برخی مراکز نگهداری معلولین کشور مانند زندان هستند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: یارانه معلولین ذهنی که توان دفاع از خود را ندارند، 6 ماه عقب افتاده است، ولی اگر حقوق نمایندگان مجلس و وزرا یک روز عقب بیفتد، فریادشان بلند می‌شود!

اطلاعات بیشتر...

معلولین در فرودگاه خرم‌آباد با دست حمل می‌شوند

مدیرکل بهزیستی لرستان به وضعیت فرودگاه خرم‌آباد اشاره کرد و گفت: متأسفانه معلولین در فرودگاه با دست حمل شده که گاهی باعث تأخیر در پرواز می‌شود برای همین باید فکری به حال این موضوع کرد.

اطلاعات بیشتر...

انتقاد معاون بهزیستی از کمبود سالن‌های تئاتر مناسب‌سازی شده برای معلولان

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: یکی از ضعف‌های هنر کم بودن سالن‌های تئاتر مناسب‌سازی شده برای معلولان است که به محض برگزار کردن جشنواره‌ای تنها می‌توان یک سالن را مناسب‌سازی کرد که در این میان دستگاه خاص مقصر نیست بلکه این تفکر درسازندگان وجود ندارد و بایستی تمامی اماکن فرهنگی، زیارتی، سیاحتی و علمی موجود برای معلولان قابل دسترس باشد.

اطلاعات بیشتر...

"مناسب‌سازی فضا برای معلولین" به ساختمان‌سازی رسید

معاون عمرانی و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور، گفت: مقرر شد وزارت راه و شهرسازی و مرکز تحقیقات ساختمان مبحثی را تحت عنوان مناسب سازی فضا برای رعایت حال این افراد در مقررات ملی ساختمان در نظر بگیرند.

اطلاعات بیشتر...

ساختمان‌های اداری باید تا 3 سال آینده برای معلولان مناسب‌سازی شوند

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه معلولان عضوی از جامعه هستند، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید ساختمان‌های اداری را حداکثر برای سال آینده برای تردد و خدمات‌دهی به معلولان مناسب‌سازی کنند.

اطلاعات بیشتر...

افرادی که جهت آسان سازی تردد معلولان تلاش می کنند مهندس واقعی هستند

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور گفت:تمامی افرادی که در امر مناسب سازی و دسترسی معلولین و رفع موانع جهت آسان سازی تردد کم توانان جسمی در سطح کشور تلاش می کنند، مهندس واقعی و قابل احترام برای همه آحاد جامعه هستند.

اطلاعات بیشتر...

قزوین، شهری بدون معلول بیکار به‌زودی

مدیرعامل کانون معلولین توانا گفت: استان قزوین درزمینهٔ ایجاد اشتغال برای معلولین خوب عمل کرده است و امیدواریم در آینده معلول بیکار در استان نداشته باشیم.

اطلاعات بیشتر...

اداره بهزیستی اشتهارد پیشرو در ایجاد اشتغال

رییس اداره بهزیستی شهرستان اشتهارد از تحقق سه برابری تعهد اداره بهزیستی این شهرستان در ایجاد اشتغال خبرداد و گفت: 267 نفر از طریق این اداره مشغول به کار شده اند.

اطلاعات بیشتر...

پرداخت یارانه‌های معوق مراکز توان‌بخشی معلولان

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به معوقه ۳ ماهه سازمان بهزیستی برای پرداخت یارانه مراکز توان‌بخشی معلولان گفت: این بودجه از سوی سازمان بهزیستی تخصیص داده شده اما خزانه پول را واریز نکرده‌ است. با این وجود امیدواریم معوقه آذرماه طی هفته آینده و یارانه بهمن ماه تا قبل از پایان امسال در اختیار مراکز مذکور قرار بگیرد.

اطلاعات بیشتر...

نماینده محلات: چرا مستمری معلولین و مستمری‌بگیران کمیته امداد افزایش پیدا نمی‌کند

نماینده مردم محلات در مجلس با بیان اینکه مستمری معلولین و مستمری‌بگیران کمیته امداد طبق قانون باید افزایش پیدا می‌کرد، از اجرایی نشدن این موضوع انتقاد کرد.

اطلاعات بیشتر...
اولین  قبلی  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  ...  بعدی  آخرین